The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Nacho Gil přece jen odchází, za Elche však může hrát až od ledna

OFICIÁLNĚ: Nacho Gil přece jen odchází, za Elche však může hrát až od ledna


Valencijský fotbalový klub dnes, deset dní od konce letního přestupového období, oficiálně oznámil odchod odchovance Nacha Gila z klubu. Hráčovým novým působištěm se stane Elche. Ovšem nejdřív ho čeká tři a půl měsíce tréninků.

Situace totiž není úplně jednoduchá. Elche o Nacha Gila mělo zájem již během letního přestupového období, přičemž zájem byl i ze strany hráče, který kvůli tomu odmítl například Granadu či belgický Lokeren, ale vzhledem k finanční fair play nebylo možné přestup uskutečnit. Klub měl problémy i se zaregistrováním dřívějších letních nákupů. Nyní se k nim tedy valencijský odchovanec připojí, ovšem Elche stále nemá prostor pod platovým stropem a finanční fair play je pro ně tudíž stále hrozbou. Doufají však, že v zimě se jejich situace zlepší a Nacho Gil u nich bude moci působit. První start v novém působišti by si tak mohl připsat v průběhu ledna. Do té doby však bude u mužstva pouze trénovat pod vedením Jose Roja Pacheta. Dle oficiálního prohlášení Valencie bude Nacho Gil v Elche od ledna na hostování, dle Elche se hráč ke klubu v lednu připojí dle předem dohodnutých podmínek. Základem však je, aby vedení ligy souhlasilo s finanční fair play klubu vyznávající bílé a zelené barvy.

Ve stopách bratra

Připomeňme, že před lety v Elche úspěšně působil starší bratr Nacha Gila. Carles Gil do Elche v roce 2012 zamířil na hostování z Valencie, kde předtím hrával v rezervním celku VCF Mestalla. Elche tehdy bylo druholigovým klubem. V první sezóně Carles Gil Elche pomohl k postupu do nejvyšší soutěže, Elche tehdy opanovalo celou Segunda Division. V sezóně 2013/2014 pak svému dočasnému zaměstnavateli pomohl k udržení mezi elitou. Pak už následoval návrat do Valencie, kde se však dlouho neohřál. V roce 2015 následoval přestup do Aston Villy, nyní však už působí v Deportivu La Coruna, které po loňské sezóně sestoupilo do Segunda Division. Pokud se tedy v zimě podaří Elche zaregistrovat Nacha Gila, tak možná na jaře 2019 dojde v Segunda Division k souboji bratrů Gilů.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.