The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Přestupové období skončilo, ale Nacho Gil zůstal na Mestalle

Přestupové období skončilo, ale Nacho Gil zůstal na Mestalle


Přes víkend jsme na našem webu věnovali zájem valencijskému derby, neboť vzhledem k poklidnému závěru letošního letního přestupového období v podání Los Che již nebylo třeba nijak rozebírat situaci na přestupovém trhu a věci s tím související. Podívejme se však přece jen ještě na jeden důsledek letního přestupového trhu, a to na setrvání Nacha Gila na Mestalle.

Valencia si letos v létě na přestupovém trhu vedla dobře. Přivedla zajímavé posily jako například Kevina Gameira či Michy Batshuayie, ale především vrátila zpět na Mestallu Goncala Guedese, kterému se u Netopýrů tolik dařilo na hostování v minulé sezóně. Na straně odchodů pak zpeněžila především Joaa Cancela či Simone Zazu, ale podařilo se jí zbavit rovněž hráčů, s kterými trenér Marcelino nepočítal. Nové působiště tak našli například Nani, Nacho Vidal, Martin Montoya či Zakaria Bakkali. Dá se tak říct, že Netopýři zaznamenali v letošním letním přestupovém okně pouze jeden neúspěch. A ten nese jméno Nacho Gil. Ani s dvaadvacetiletým odchovancem Los Che Marcelino ve svých plánech nepočítá, ale na rozdíl od jeho bývalých spoluhráčů se pro něho nové angažmá nenašlo.

Nacho Gil v přestupovém létě 2018

Přitom příležitosti byly. Hned na začátku července se zdálo, že valencijští „Nachos“, tedy dvojice Nacho Gil a Nacho Vidal, zamíří do Cordoby, ale ta nakonec musela od transakce ustoupit z finančních důvodů. Nacho Vidal později přestoupil do druholigové Osasuny, zatímco Nacho Gil zůstával u Netopýrů. Během léta se objevovaly různé nabídky, ale buďto neuspokojovaly hráče, nebo s nimi nebyl spokojen valencijský klub. Almeria, Mallorca, Granada, Elche. Hráč sám nejvíce upřednostňoval přesun do Elche, kde dříve úspěšně působil jeho starší bratr Carles Gil, rovněž odchovanec Los Che, ale tento klub se potýkal s velkými problémy z hlediska platové části finanční fair play a příchod Nacha Gila si jednoduše nemohl dovolit. Nepřekonatelným problémem mělo být „pouhých“ 250 tisíc eur. Ostatně Elche mělo z výše uvedeného důvody problémy i s registrací dříve uskutečněných přestupů Francise Uzoha, Borji Martineze a Jonyho Nigueze, takže není divu, že s mladým Netopýrem už to nedopadlo. Posledního srpna se ještě v médiích objevila zmínka o zájmu belgického Lokerenu. Klub údajně splnil požadavky Los Che, ale Gilovi se nechtělo do Belgie. A pak skončilo letní přestupové období.

Co bude dál?

Nacho Gil tedy zůstává hráčem Valencie. Na soupisce hráčů na oficiálním webu klubu mu již bylo přiřazeno číslo 16. Do konce přestupového období byl sice veden jako záložník prvního týmu, ale bez přiřazeného čísla, což o ledasčem svědčilo. Jaké má vyhlídky na prosazení se do sestavy? Pramalé, neboť na levém kraji zálohy se budou pravděpodobně střídat Goncalo Guedes s Denisem Cheryshevem, zatímco druhou stranu opanují Carlos Soler a Ferran Torres. A to ještě může na obou krajích zálohy zahrát Daniel Wass. Před Gilem je tedy spíše pouze vidina tréninků s prvním týmem, ale bez zápasového vytížení. To by mělo vytrvat minimálně do zimy. Na druhou stranu stát se může cokoliv. Před pár lety se tehdejší trenér Djukic přes léto snažil všemi možnými způsoby zbavit Piattiho, leč nezdařilo se mu to. V průběhu sezóny ho nakonec vzal na milost a drobný argentinský křídelník si pak dokonce zahrál například i na pravé obraně či jako osamocený hrotový útočník. Následně došlo ke změně trenéra, zatímco Piatti ještě na Mestalle nějaký čas vydržel. Případ Nacha Gila však může směřovat i jinou cestou. Dle serveru SuperDeporte.es klub uvažuje o vyvázání svého odchovance ze smlouvy. Ten by si tak mohl nový klub jako volný hráč zvolit čistě dle svého uvážení a navíc i v době mimo přestupové období.

Tolik tedy k poslednímu nedořešenému restu Netopýrů z tohoto letního přestupového období. Během 31. srpna jsme sice na našem Twitteru zveřejnili několik přestupových spekulací, ale následně se během dne žádné větší pozornosti nedostalo ani možnému přesunu Jeisona Murilla do Sevilly, ani případnému odchodu Rubena Veza k Leganes, ani námluvám Los Che ve francouzském Lille stran záložníka Boubakaryho. Ohledně letních příchodů a odchodů tak situace zůstala stejná, jak jsme ji zrekapitulovali v našem pátečním článku.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.