The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Řešení postu pravého obránce na dohled?

Řešení postu pravého obránce na dohled?


Po přestupu Joaa Cancela zbývají na post pravého obránce tři hráči. Martin Montoya odehrál v posledním ročníku na tomto postu nejvíce zápasů, Nacho Vidal odehrál několik zápasů na podzim, ale v jarní časti upadl do zapomnění, no a Ruben Vezo, který sice odehrál pár zápasů na tomto postu, ale jeho preferencí je střed obrany. Lze tedy očekávat posilu, která by mohla dorazit třeba z Manchesteru United.

Los Che už delší dobu hledají pravého obránce, který by dokázal podávat dlouhodobě stabilní výkony. Momentálně se vedení Valencie zajímá o Timothyho Fosu-Mensaha, který patří Manchesteru United. V roce 2014 přišel nizozemský hráč s ghanskými kořeny na Old Trafford, kde poté dvě sezóny odehrál v mládežnickém týmu. Debut v Premier League přišel v roce 2016, ale následně během sezóny nastupoval pouze sporadicky. Proto následovalo roční hostování v Crystal Palace, kde v sezóně 2017/2018 nastoupil celkem jednadvacetkrát. Obstojně si vedl v mládežnických týmech nizozemské reprezentace a odehrál několik zápasů ve všech věkových kategoriích. (U15, U16, U17, U19, U21). Následně už byl povolán i do seniorské nizozemské reprezentace, kde má zatím na kontě tři starty. Dvacetiletý Fosu-Mensah může kromě postu pravého beka dále nastupovat na pozicích středového obránce nebo defenzivního záložníka.

Na začátku června FC Porto potvrdilo přestup Diogo Dalota do Manchesteru United za 21,5 milionů eur. Dalot tak společně s Matteo Darmianem a Antonio Valencií tvoří pro Fosu-Mensaha konkurenci na pravé straně obrany. Z toho usuzujeme, že Timothyho Fosu-Mensaha pravděpodobně bude čekat další hostování nebo možná rovnou přestup do jiného klubu. Toho by mohla využít Valencia, která v červnu prohrála přestupový boj o již výše zmiňovaného Diega Dalota, jelikož jeho přestupní cena byla pro Los Che příliš vysoká. To dvacetiletý Holanďan, který má vcelku daleko do základní sestavy Manchesteru United, by mohl být cenově dostupnější variantou.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.