The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Diakhaby se stává třetí letní posilou

OFICIÁLNĚ: Diakhaby se stává třetí letní posilou


Známe třetího hráče, který byl během června zakoupen. Dalším jménem, které se objeví na dresu Los Che, bude Diakhaby. Mouctar Diakhaby byl spojován s Valencií několik posledních dní a dnes přišlo oficiální prohlášení, že jednání dosáhlo zdárného konce. V souboji o získání francouzského obránce Valencia porazila anglické celky, které se nedočkaly preferencí od samotného hráče.

Ve středu odpoledne přistálo ve Valencii letadlo na palubě s Diakhabym. Ve čtvrtek ráno přišla řada na zdravotní testy, které proběhly v pořádku. Nyní klub Valencia CF vydal oficiální prohlášení o přestupu francouzského obránce, za kterého vyplatí 15 milionů eur plus další případné bonusy. Ač cena není nijak závratně vysoká, jedná se momentálně o třetího nejdražšího obránce, kterého Netopýři ve své historii podepsali. Valencii se v boji o podpis smlouvy s mladým stoperem podařilo zvítězit nad anglickými kluby. Newcastle United a Everton se snažili získat také hráčův podpis. Everton dokonce nabízel stejnou finanční sumu jako Los Che, ale byl neúspěšný.

Jednadvacetiletý středový obránce je rozeným Francouzem, i když již podle jména se nechá tipovat, že jeho původ bude jiný. Diakhaby má kořeny z Guinejské republiky. K profesionálnímu fotbalu ho přivedl Olympique Lyon, ve kterém působil od 17 let. Přes rezervní tým se postupem času dostal až do hlavní týmu klubu, kde za poslední dvě sezóny nastoupil do 34 ligových utkání. Zkušenosti má i s evropskými soutěžemi. V sezóně 2016/17 nastoupil v zápasech Evropské ligy osmkrát a jako obránci se mu podařilo skórovat třikrát.

Na závěr přinášíme souhrn nejdražších obránců koupených v historii Valencie:

1. Ezequiel Garay za 24 milionů eur ze Zenitu Petersburg v roce 2016

2. Aymen Adbennour za 23 milionů eur z AS Monaco v roce 2015

3. Moucar Diakhaby za 15 milionů eur + bonusy z Olympique Lyon v roce 2018

4. Jaoa Cancelo za 15 milionů eur z Benfiky Lisabon v roce 2015

5. Nicolas Otamendi za 12 milionů eur + bonusy z FC Porto v roce 2014

6. Jeison Murrilo za 13 milionů eur z Interu Milán v roce 2017

7. Gabriel Paulista za 12 milionů eur z Arsenalu v roce 2017

8. Aderllan Santos za 9,5 milionů eur z Bragy v roce 2015

9. Shkodran Mustafi za 8 milionů eur z UC Sampdorie v roce 2016

10. Asier Del Horno za 7,5 milionů eur z Chelsea v roce 2006

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.