The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Urve pro sebe Valencia trochu lesku belgické kopané?

Urve pro sebe Valencia trochu lesku belgické kopané?


Belgický fotbal má ve světě zvuk, ostatně na právě probíhajícím světovém šampionátu jsou Rudí ďáblové jedním z pouhých tří týmů, které dokázaly v základních skupinách třikrát zvítězit. Hráči Belgie hrají v mnoha předních klubech a Valencia nechce zůstat pozadu, dle přestupových spekulací má zájem hned o tři fotbalisty ze severoevropského království.

Pravdou je, že v kabině Netopýrů je de facto belgické zastoupení i v současné době, respektive uplynulou sezónu strávil Zakaria Bakkali na hostování v Deportivu La Coruna, kterému nedokázal pomoci k záchraně v La Lize. V základní sestavě se v galicijském celku objevil pouze v jedenácti soutěžních zápasech, celkem zasáhl do čtyřiadvaceti utkání. Každopádně požadovanou kvalitu neukázal v La Coruni ani předtím ve dvou sezónách na Mestalle. Proto by se letos v létě mohl vrátit do vlasti, údajně je již domluvený se Standardem Lutych, ale ještě zbývá dořešit dohodu mezi kluby. Neúspěch s Bakkalim však Netopýry neodrazuje a představitelé valencijského klubu znovu pokukují po Rudých ďáblech.

Pokud bychom pohledem zpět do uplynulé sezóny 2017/2018 měli určit, kde v sestavě Valencii nejvíce tlačila pomyslná bota, tak se nás nejspíš většina shodne na pravém kraji obrany. Martin Montoya často nepodával kvalitní výkony, Nacho Vidal byl trenérem Marcelinem víceméně přehlížen, a tak na tamto postě zaskakovali i stopeři Ruben Vezo či Gabriel Paulista. Pokud však chce pro příští sezónu Valencia udržet pozice v ligové soutěži a zároveň úspěšně působit i v Copa Del Rey a v Lize mistrů, tak je potřeba posílení. Novým mužem pro pravý kraj valencijské obrany by se mohl stát [B]Thomas Meunier[/B] z Paris Saint Germain. Bez deseti centimetrů dvoumetrový Meunier se v uplynulé sezóně v sestavě PSG střídal s Dani Alvesem, s čímž nebyl úplně spokojený, a vyhlásil, že po sezóně chce situaci řešit. K pařížskému celku však přišel nový trenér Thomas Tuchel a šestadvacetiletý Meunier tak nyní cítí šanci ho povedenými výkony na světovém šampionátu přesvědčit, že on je tím pravým a měl by být preferován před veteránem Alvesem. Zároveň však belgický reprezentant nechce zavrhnout žádnou možnost. Neodmítl tedy zájem Valencie, ale ve hře jsou pravděpodobně i další zájemci, média zmiňují například Sevillu či Neapol. V Rusku Meunier nastoupil v základní sestavě v úvodních dvou zápasech základní skupiny proti Panamě a Tunisku, proti Anglii podobně jako celá řada jiných hráčů ze základu odpočíval.

Při dotazu na nejznámějšího belgického fotbalistu současnosti byste pravděpodobně v odpovědi zaslechli jména jako Kompany, Lukaku či Hazard. No a belgický reprezentant Hazard by mohl zamířit na Mestallu. Řeč však samozřejmě není o Edenu Hazardovi z Chelsea, na kterého by Netopýři opravdu finanční prostředky neměli, ale o jeho mladším bratru [B]Thorganu Hazardovi[/B], který v současnosti obléká dres německého celku Borussia Monchengladbach. Pravdou však je, že pětadvacetiletý Thorgan Hazard je pro Valencii až jakousi alternativou pro případ, že by se na Mestalle nepodařilo udržet Goncala Guedese. I přes přátelství vlastníka Los Che Petera Lima s majitelem PSG bude nejspíš obtížné dosáhnout pokračování portugalského reprezentanta na Mestalle, a tak média spekulují o alternativách, na vrcholu seznamu je pak právě mladší z bratrů Hazardů, který v minulosti působil například ve francouzském Lens a v belgickém Zulte Waregem. Thorgan byl podobně jako Eden hráčem Chelsea, ale modrý dres londýnského celku na sebe v soutěžním utkání nikdy nenavlékl. Valencia se již snažila o kontakt s hráčem, sám Thorgan ostatně přiznal, že jeho otec jednal na Mestalle. Borussia Monchengladbach však chce budoucnost své hvězdy řešit až po světovém šampionátu, ostatně i Goncalo Guedes chce až po mistrovství řešit tu svoji. Čili je ještě dost času, než se dozvíme, kdo že to bude na levé záloze ve Valencii v příští sezóně hrát. Na světovém šampionátu si Thorgan Hazard zahrál několik posledních minut v zápase proti Panamě a včera se spolu s dalšími obvyklými náhradníky představil v základní sestavě proti Anglii.

Ve Valencii je v rámci letošního letního přestupového okna nejasné především to, kdo posílí pravý kraj obrany, zda zůstane Goncalo Guedes (nebo kdo ho nahradí) a jak vlastně bude vypadat útok Los Che. Protože o Simone Zazu mají silný zájem italské kluby a ani Rodrigo či Santi Mina si na nedostatek zájemců nemohou stěžovat. Možná tak v příští sezóně budeme v dresu Valencie vídat hodně odlišný útok od toho ze sezóny 2017/2018. Prioritou na posílení útoku je nejspíš nadále Kevin Gameiro z Atletica Madrid, ale i zde je ve hře Belgičan. V tomto případě nemáme možnost ho sledovat na letošním světovém šampionátu, ale možná si vzpomenete na minulé mistrovství světa v Brazílii, kde tehdy teprve devatenáctiletý [B]Divock Origi[/B] zaujal svou rychlostí a drzostí. Hned po turnaji tehdy Origi podepsal smlouvu s Liverpoolem. První rok hostoval v Lille, poté působil dva roky na Anfield Road a v poslední sezóně zamířil znovu na hostování, tentokrát do německého Wolfsburgu. Třiadvacetilý útočník původem z Keni chce letos v létě přesvědčit Jurgena Kloppa, že si zaslouží další šanci v městě Beatles, ale Liverpool si je vědom toho, že mu zbývá poslední rok smlouvy, a tak je nyní poslední příležitost na hráčovo výraznější finanční zhodnocení.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.