Kang In Lee na Mistrovství světa hráčů do 20 let

V zimních měsících, když Valencia měla velmi našlapaný program, kdy odehrála i devět zápasů za jeden měsíc, tak se na hřiště také dostal i mladičký Kang In Lee. Na hřišti předvedl svůj potencionál, ale na jaře už ho trenér Marcelino nasazoval velice zřídka. Naposledy si zahrál v dubnu při odvetě proti Villarrealu v Evropské lize.

V národním týmu fotbalistů do 20 let má mnohem silnější postavení. Jižní Korea byla nalosována do skupiny F společně se silnou Argentinou a Portugalskem. Čtvrtým a posledním týmem ve skupině byla Jihoafrická republika. Kangin nastoupil ve všech utkáních. Nejdříve přišla pohra proti Portugalsku, poté si Jihokorejci poradili s Jihoafrickou republikou a na závěr i s Argentinou. Získaných 6 bodů zajistilo postup z druhého místa do vyřazovací části turnaje.

V posledním skupinovém utkání proti Argentině se Kangin zasloužil svojí asistencí na prvním vstřeleném gólu. Utkání nakonec skončilo vítězstvím 2:1. Ve vyřazovací části turnaje se v osmifinále soupeřem stalo Japonsko. Ve východoasijské bitvě jediný gól rozhodl, že postoupí Jižní Korea. Ve čtvrtfinále se dalším soupeřem stal Senegal a jednalo o velké drama.

Pod vedením reprezentačního trenéra hraje Kangin spíše útočníka než záložníka a první vstřelené branky se dočkal právě ve čtvrtfinále, i když se jednalo o penaltový kop. V 62. minutě Kangin srovnal stav na 1:1, ale za pár minut šel Senegal opět do vedení.  Dramatická koncovka se podařila a Kangin Lee byl u toho. V nastaveném čase, kdy časomíra ukazovala už 98. minutu, tak Kangin přihrál Ji-Sol Leemu, který srovnal na 2:2.

V nastaveném čase se znovu předvedl Kangin, který vytvořil další gólovou přihrávku a Jižní Korea šla v 96. minutě do vedení. Další zvrat přišel v 121. minutě, kdy Senegal srovnal na 3:3 a o postupujícím rozhodily až penalty. Kangin se žádné penalty neujal, ale jeho spoluhráčům se podařilo si vystřílet postup do semifinále.

Semifinálovým soupeřem se stal Ekvádor. Jednalo se o utkání, ve kterém rozhodla pouze jedna branka. Tu vstřelil Choi Jun, ale nechyběl u toho ani Kangin Lee, který svému spoluhráči asistoval. Jediná branka rozhodla, že Jižní Korea postoupila do finále, kde se utká s Ukrajinou.

Finále se bude konat zítra od 19:00 a bude k vidění i na televizní stanici ČT sport. Očekáváme, že ve finále nastoupí znovu i valencijský hráč, který prozatím má na šampionátu bilanci jednoho vstřeleného gólů a čtyř asistencí. Odveze si Kangin z polské Łódźe titul mistra světa ve fotbale hráčů do 20 let?