Cheryshev v národním týmu válí! A co další Netopýři?

Celkem čtrnáct hráčů Valencie nebo budoucích hráčů Valencie se během reprezentační pauzy přesunuli do svých národních výběrů. Hlavním tahákém byla kvalifikace na EURO 2020, ale také se hrály různé mladistvé soutěže. Někteří Netopýři se podíleli na výsledcích gólovými příspěvky, někteří odvedli svou důležitou práci na hřišti bez gólových příspěvků. Bohužel někteří se na hřiště nedostali vůbec. Jak si Netopýři počínali v národních výběrech se dozvíte dále v článku.

Denis Cheryshev – ruský reprezentant v národním výběru figuruje od roku 2014. Na první branku si musel ale počkat čtyři roky. Na Mistroství světa 2018 v Rusku se levý křídelník převedl před domácími fanoušky a v pěti zápasech skóroval čtyřikrát. Následně dobrými výkony navázal i v nové soutěži Liga národů UEFA, ve které během třech zápasů se prosadil dvakrát. Skvělými výkony ale pokračuje i nadále. V kvalifikaci na Euro 2020 se prosadil několikrát. V prvním utkání Cheryshev vstřelil jednu branku, ale k vítězství to nestačilo, protože Belgičané skórovali třikrát. Ve druhém utkání proti Kazachstánu Cheryshev skóroval dvakrát a utkání skončilo výhrou 4:0.

Goncalo Guedes – portugalský mladík si také zahrál na šampionátu v Rusku v minulém roce. Nebyl ale tak úspěšný jako Cheryshev a nepodařilo se mu ani jednou skórovat. Portugalsko v rámci kvalifikace odehrálo pouze jedno utkání, a to proti Srbsku, které skončilo remízou 1:1. Valencijský hráč se dostal na hřiště až v 84. minutě. Portugalský kouč dal na levé straně přednost Bernardo Silvovi, který hraje za Manchester City.

Kang In Lee – teprve osmnáctiletý Kangin byl povolaný do seniorského národního týmu. Jižní Korea se v rámci přátelského utkání setkala s Kolumbií. Vítězství 2:1 se přiklonilo na stranu domácích Korejců. I když po hřišti běhalo hodně hráčů se jménem Lee, tak ani v jedno případě se nejednalo o valencijského hráče.

Cristiano Piccini – italský pravý bek toho za národní výběr ještě moc neodehrál. Nyní ale příležitost dostal a odehrál celých 90 minut v kvalifikaci proti Finsku. Zápas skončil vítězstvím 2:0, tedy Piccini a jeho spoluhráči v obraně dokázali udržet čisté konto. V druhém kvalifikačním zápase dostal na pravé straně obrany přednost Gianluca Mancini, který aktivně hraje za Atalantu.

Rodrigo Moreno – vybojovat si místo v útoku národního týmu Španělska není nic jednoduchého. Rodrigo do prvního utkání nastoupil v základní sestavě a otevřel skóre utkání. Nakonec Španělsko zvítězilo 2:1 proti Norsku. Ve druhém utkání proti Maltě se dostal Rodrigo na hřiště až v 79. minutě, kdy vystřídal Moratu, který zařídil dva góly pro Španělsko.

Dani Parejo – kapitán Valencie se dostal do ostrého zápasu španělského národního týmu až ve svých 29 letech. Proti Norsku odehrál 76 minut na pozici pravého záložníka a byl vystřídaný Rodrim. V druhém utkání proti Maltě se Parejo na trávník díval pouze ze střídačky.

Jose Gaya – levý obránce Valencie se také potýká se silnou konkurencí na kraji obrany v národním týmu. Proti Norsku dostal přednost bývalý hráč Valencie a nyní už dlouhodobý hráč Barcelony Jordi Alba. Změna nastala v druhém utkání proti Maltě, kde nastoupil na levém kraji obrany Gaya, který odehrál celé utkání. Španělé zvítězili na venkovní půdě 0:2.

Goeffrey Kondogbia – nakonec se rozhodl reprezentoval Středoafrickou republiku namísto Francie. Proto Kondogbia nyní dostal možnost zúčastnil se kvalifikace do Poháru afrických národů. Avšak už předem bylo rozhodnuto, že dvě postupová místa ve skupině získají jiné dva národy. Bohužel se nám nepovedlo najít informaci o tom, jestli Kondogbia zápas proti Guinei odehrál.

Ferran Torres – proběhla také kvalifikace pro Mistroství Evropy hráčů do 19 let. Ferran si zahrál proti Slovinku, Walesu a Nizozemsku. Ve druhém zápasu se mu podařilo skórovat dvakrát a podílel se na vysoké výhře 5:1 proti Walesu. V posledním utkání ve skupině museli porazit Nizozemsko, aby mohlo Španělsko pokračovat do další fáze šampionátu. To se nakonec i podařilo. V nastaveném čase zařídil jediný gól Marques Mendez a zajistil svému národu postup. Ferran odehrál celé utkání.

Hugo Guillamon – stejně jako Ferran, tak i Guillamon si zahrál proti Slovinku. Trenér mu dopřál plných 90 minut, ale následně v dalším zápasu se na hřiště vůbec nedostal. To ale neplatilo v třetím a nejdůležitějším utkání. Guillamen odehrál v obraně celé utkání a nedovolil soupeřům vstřelit žádný gól.

Carlos Soler – i když Soler už je nyní 22 let starý hráč, stále může reprezentovat Španělsko ve výběru do 21 let. V přátelském utkání proti Rumunsku nastoupil na 77 minut, ve kterém zvítězil poměrem 1:0. Více gólů padalo ale na dalším přátelském utkání proti Rakousku. Strůjcem dvou branek byl právě Carlos Soler, třetí a konečnou branku přidal spoluhráč Roca.

Jorge Saenz – budoucí Netopýr momentálně hrající za druholigové Tenerife se také objevil v utkání proti Rumunsku. Odehrál první poločas a následně byl vystřídán Jesusem Vallajem. Stejný scénář pokračoval i proti Rakousku. Saenz odehrál první poločas a následně byl vystřídán stejným spoluhráčem.

Manu Vallejo – prozatím obléká dres druholigového Cadizu, ale v létě se stane také Netopýrem. Za reprezentační výběr do 21 let si také zahrál. Právě v 77 minutě vystřídal Carlose Solera a odehrál několik zbývajících minut proti Rumunsku. V druhém utkání rovněž střídal Solera, a dokonce i ve stejné minutě. Zbytek utkání dokončil na hrací ploše.

Uroš Račič – srbský záložník v rámci hostování hraje za Tenerife a zatím je tam vysoce vytěžovaným hráčem. Výběr Srbska do 21 let sehrál přípravné utkání proti polskému výběru. Hostující Srbsko nakonec zvítězilo 0:2, ale bez jakéhokoliv přičinění ze strany Račiče, protože on strávil celý zápas pouze na lavičče.