Reprezentační debuty si v říjnu připsali Kondogbia a Piccini, nejvíc zazářil Ferran Torres

I v rámci říjnového reprezentačního okna zamířila celá řada Netopýrů k národním týmům. Jak se komu vedlo se dočtete v tomto článku.

Dres italské reprezentace poprvé navlékl Cristiano Piccini, přičemž se objevil v obou říjnových zápasech Squadri Azzuri, a to shodně jako střídající hráč, který na hřiště zamířil vždy v 84. minutě výměnou za Florenziho. Itálie nejprve remizovala 1:1 s Ukrajinou v přátelském utkání a následně v zápase Ligy národů UEFA zvítězila v Polsku 1:0.

Druhým reprezentačním debutantem měsíce října se z řad valencijských Netopýrů stal Geoffrey Kondogbia. Ten již sice v minulosti nastoupil za reprezentační áčko Francie, ale jelikož vždy nastoupil pouze v přátelských utkáních, tak mohl i v dospělosti reprezentační dres změnit. Díky tomu v uplynulých dnech poprvé reprezentoval Středoafrickou republiku, která se v kvalifikaci o Africký pohár národů dvakrát střetla s favorizovaným Pobřežím slonoviny. V prvním utkání favorit na vlastním hřišti zvítězil jasně 4:0, ale na domácím hřišti pak v odvetě byla Středoafrická republika lepším týmem, což ji však stačilo jen na remízu 0:0. Kondogbia se jako největší hvězda Středoafrické republiky představil samozřejmě v obou zápasech.

Španělsko v říjnu nejprve zvítězilo v přátelském utkání na hřišti Walesu jasně 4:1, ale následně se mu nepovedlo domácí utkání v rámci Ligy národů UEFA a podlehlo Anglii 2:3. Levý bek Valencie Jose Luis Gaya odehrál celé utkání proti Walesu, proti Anglii zůstal na střídačce. To jeho klubový spoluhráč Rodrigo Moreno zasáhl do obou zápasů. Ve Walesu nastoupil do španělského útoku až jako střídající hráč v 81. minutě, zatímco proti Anglii nechyběl v základní sestavě a odehrál 72 minut.

Belgický útočník Michy Batshuayi si za národní tým o mnoho nerozšířil počet odehraných minut v této sezóně. V utkání se Švýcarskem zůstal po celý čas pouze na střídačce a vítězství 2:1 v rámci Ligy národů UEFA tak sledoval jen jako nezúčastněný pozorovatel. To v prestižním přátelském utkání proti Holandsku nastoupil alespoň do druhé půle, ale s nerozhodným stavem 1:1 nic neudělal.

Dvakrát se v říjnu v Lize národů UEFA představilo Rusko, ale ze dvou domácích zápasů se mu nepovedlo vydolovat maximální možný počet bodů, neboť proti Švédsku jen remizovalo 0:0. Chuť si spravilo vítězstvím 2:0 nad Tureckem. Valencijský Denis Cheryshev odehrál proti Švédsku 87 minut jako hráč základní sestavy, zatímco proti Turecku nastoupil jako střídající hráč až v 71. minutě. I menší herní prostor mu však stačil, neboť v 78. minutě upravil skóre do jeho konečné podoby.

Kolumbie v říjnu odehrála dvě vítězná přátelská utkání, proti USA s výsledkem 4:2 a proti Kostarice s výsledkem 3:1. Valencijský stoper Jeison Murillo zasáhl pouze do prvního jmenovaného utkání, přičemž jako člen základní sestavy odehrál celý zápas.

Evropští hráči věkové kategorie U21 v říjnu zakončili boje o své Euro. Španělsko již mělo zajištěný postup z dřívějška, ale přesto dokázalo dvakrát zvítězit. Nejprve v Albánii 1:0 a poté na Islandu vysoko 7:2, přičemž k této kanonádě přispěl v 54. minutě gólem i valencijský záložník Carlos Soler, který odehrál v obou zápasech plnou porci minut.

V podobné situaci jako španělská jednadvacítka byla před říjnovými zápasy kvalifikace o Euro U21 i jednadvacítka Srbska, neboť již také měla z dřívějška zajištěný postup. Zatímco ale Španělsko dvakrát zvítězilo, tak u Srbska se v říjnu pravděpodobně projevila snížená motivace, neboť na domácím hřišti dvakrát remizovalo 0:0 a připsalo si první bodové ztráty za celou kvalifikaci. Valencijský Uros Racic nastoupil jen v prvním utkání proti Rakousku a odehrál celý zápas. Proti Arménii se na hřišti neobjevil.

Zatímco většina reprezentantů měla před sebou maximálně dvě utkání, tak hráči evropských národních týmů věkové kategorie U19, kteří se v říjnu zapojili do kvalifikačních bojů o své Euro, mohli odehrát zápasy tři. Španělsko takto zamířilo do Basileje, kde odehrálo zápasy své kvalifikační skupiny, kterou po vítězstvích 5:0 nad Andorrou, 3:0 nad Běloruskem a 2:1 nad domácím Švýcarskem ovládlo. Valencia do Švýcarska vyslala dva své zástupce. Stoper Hugo Guillamon, který se prozatím v klubu neprobojoval do prvního týmu, nastoupil v základních sestavách proti Bělorusku, kdy odehrál 72 minut, a proti Švýcarsku, kdy odehrál 86 minut. V úvodním utkání proti Arménii nenastoupil. Do všech tří zápasů naopak zasáhl Ferran Torres, který přitom před reprezentační přestávkou nebyl Marcelinovi k dispozici kvůli chřipkovému onemocnění. Ve Švýcarsku však byl očividně zdráv a vždy nastoupil v základní sestavě. Proti Andoře odehrál 60 minut a vstřelil jeden gól. Proti Bělorusku odehrál celé utkání. V nejlepším světle se pak předvedl v rozhodujícím utkání proti Švýcarsku, kdy vstřelil oba góly Španělska a střídán byl až v nastaveném čase.