The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Posun do 3. losovacího koše pro los základních skupin Ligy mistrů je blízko

Posun do 3. losovacího koše pro los základních skupin Ligy mistrů je blízko


Již několikrát jsme se nějakým způsobem na našich stránkách věnovali možnostem posunu Valencie ze 4. losovacího koše do 3. losovacího koše pro los základních skupin Ligy mistrů, leč vzhledem k množství týmů v předkolech byla situace dosti nečitelnou a nakonec nechtěně došlo ke zmatení čtenářů. Nyní se však situace podstatně vyjasnila a podmínky pro valencijský posun jsou zcela jasné.

Týmy pro Ligu mistrů

Základních skupin Ligy mistrů se bude účastnil 32 týmů, přičemž 26 týmů má start v hlavní části milionářské soutěže zajištěn na základě umístění v ligových soutěžích v sezóně 2017/2018 (mezi tyto šťastné patří i španělská Valencia). Zbývajících 6 týmů zamíří do základních skupin Ligy mistrů díky úspěšnému absolvování sítě předkol, přičemž 4 týmy postoupí do hlavní části Ligy mistrů z takzvané mistrovské části a 2 týmy se rekrutují z takzvané nemistrovské části. Konečných 32 účastníků základních skupin Ligy mistrů bude před losem, který je na programu 30. srpna, rozděleno do čtyř osmičlenných losovacích košů. V 1. losovacím koši budou aktuální vítězové Ligy mistrů, Evropské ligy a nejvýznamnějších evropských ligových soutěží, v dalších losovacích koších pak budou postupně umístěny kluby dle svých klubových koeficientů. Klubové koeficienty jsou tvořeny na základě výsledků daného klubu za několik předchozích let evropských pohárových soutěží. Vzhledem k tomu, že Valencia v posledních letech moc velkou díru do světa neudělala, tak nemá ani příliš vysoký klubový koeficient.

Valencia je prozatím ve 4. losovacím koši

Ve chvíli, kdy byli známi všichni účastníci základních skupin Ligy mistrů a všech předkol, se sestavila první možná podoba jednotlivých losovacích košů. Do losovacích košů tak byli rozděleni jistí účastníci milionářské soutěže a účastníci předkol s nejvyššími klubovými koeficienty. Na základě tohoto rozdělení byla Valencia až ve 4. losovacím koši. Dalo se však předpokládat, že navzdory svému statusu favorita neprojdou sítem předkol všechny týmy s vyšším klubovým koeficientem, než má Valencia. To se potvrdilo už ve 2. předkole, kdy v mistrovské části vypadl Ludogorec Razgrad, zatímco v nemistrovské části skončila Basilej. Valencia se díky tomu posunula na úplný vrchol ve 4. losovacím koši a možné rozložení všech losovacích košů vypadá nyní následovně (červeně ohraničené jsou týmy, které si svoji účast v losu základních skupin musí zajistit ve zbývajících předkolech):

ligamistrukose359

Pozor na Ajax!

Dle výše uvedeného obrázku by se dalo lehce tvrdit, že valencijskému posunu do 3. losovacího koše momentálně brání 4 týmy (Benfica, Dynamo Kyjev, Salzburg a PSV) a že pokud jeden z nich v závěrečných předkolech vypadne, tak že dojde k posunu Los Che vzhůru ze 4. losovacího koše. No, tak snadné to není. V sítu předkol totiž je totiž ještě jeden klub, který má lepší klubový koeficient než Valencia. Je to Ajax Amsterdam. Ptáte se, proč tedy není v tabulce? Holandský vicemistr je účastníkem nemistrovské části sítě předkol. Výše v textu jsme již uvedli, že z nemistrovské části se do losovacího osudí pro los základních skupin Ligy mistrů kvalifikují pouze 2 týmy, no a Benfica a Dynamo Kyjev mají lepší klubový koeficient než Ajax, takže na obrázku s aktuálním možným rozložením losovacích košů jsou uvedeny tyto dva týmy. Ale pokud by například Ajax vyřadil Dynamo Kyjev, tak by to Netopýrům k posunu do 3. losovacího koše nepomohlo. Sice by vypadl jeden z celků, který je zakreslen před Valencií, ale nahrazen by nebyl španělským celkem, ale svým přemožitelem.

Jak se Valencia posune do 3. losovacího koše?

Dle výše uvedeného obrázku jsou tedy z týmů účastnících se předkol před Valencií portugalská Benfica, ukrajinské Dynamo Kyjev, rakouský Salzburg a holandský PSV Eindhoven. V předchozím odstavci jsme však vysvětlili, že pokud by vypadl jen jeden z dvojice Dynamo Kyjev nebo Benfica, tak jeho místo může zabrat další holandský celek Ajax Amsterdam a k posunu Los Che do 3. losovacího koše by tak stejně nedošlo. Valencia k posunu výše potřebuje, aby v závěrečných předkolech vypadly 2 týmy z uvedené pětice Benfica, Dynamo Kyjev, Salzburg, PSV, Ajax.

Co nám napověděl dnešní los 4. předkola?

Dnes v poledne proběhl los 4. předkola Ligy mistrů a všech pět týmů, které enormně zajímají fanoušky Valencie, tak už ví, kudy vede jejich možná cesta do Ligy mistrů. Salzburg musí nejdříve ve 3. předkole vyřadit Skhendii Tetovo a následně se ve 4. předkole poměří s úspěšnějším z dvojice Crvena Zvezda Bělehrad či Spartak Trnava. PSV Eindhoven je nasazen přímo do 4. předkola, kde mu bude soupeřem Karabach nebo BATE Borisov. Benfica musí přejít nejprve přes 3. předkolo, kde se utká s Fenerbahce, a následně jí bude ve 4. předkole soupeřem PAOK nebo Spartak Moskva. Dynamo Kyjev musí zvládnout ve 3. předkole souboj s pražskou Slávií a následně ho ve 4. předkole bude čekat buď Standard Lutych nebo Ajax Amsterdam, což je další tým, který má lepší klubový koeficient než Valencia.

Jaký je tedy závěr? Jeden z dua Dynamo Kyjev a Ajax Amsterdam se do základních skupin Ligy mistrů určitě neprobojuje. Možné samozřejmě je, že buď Slavia Praha nebo Standard Lutych postupně vyřadí oba tyto celky, ale příliš pravděpodobné to není. Pak tedy musí pro posun Valencie ze 4. losovacího koše do 3. losovacího koše škobrtnout ještě jeden z trojice Salzburg, PSV Eindhoven a Benfica.