The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Zapíše se Dani Parejo do valencijské síně slávy?

Zapíše se Dani Parejo do valencijské síně slávy?


Dani Parejo je nyní nejdéle aktivně sloužícím Netopýrem. Nyní již patří mezi nejstarší hráče v kádru. Starší je v momentálním výběru Marcelina pouze stoper Ezequiel Garay, který se už přehoupl přes hranici 31 let. Ačkoliv Parejo měl vždy ambice posunout se do většího klubu, tak k finálnímu přestupu nedošlo.

Nepomohlo ani stávkování a vynechávání tréninků se zbytkem týmu. Vypadá to, že devětadvacetiletý Parejo se nevydá letos do jiného klubu a účast v Lize mistrů je dostatečnou motivací pro setrvání. Prozatím jedinou z možností byl přestup do Barcelony výměnou za Andrého Gomese a peníze navíc. Avšak vzhledem k tomu, že Gomes se zranil přibližně na dva měsíce, tak takový obchod se dostal do zapomenutí. Nabízí se tedy otázka, zda už Parejo vydrží s Netopýry do konce své velké fotbalové kariéry? Pokud by tomu tak bylo, tak do jakých klubových statistik se může zapsat?

Účast v ligových utkáních

Pokud se podíváme na statistiku odehraných zápasů ve španělské lize, tak dostaneme následovné pořadí deseti nejaktivnějších Netopýrů:

Fernando Gomez – 459, Ricardo Arias ­– 411, David Albelda – 351, Manuel Mestre – 323, Miguel Angulo – 313, Carlos Arryoyo – 309, Enrique Saura – 306, Santiago Canizares – 305, Manuel Sempere – 301, Fernando Giner – 300.

Fernando Giner uzavírá nejaktivnější desítku hranicí 300 startů. Dani Parejo má momentálně na svém kontě 211 ligových startů. V posledních sezonách Parejo nastoupil vždy do více než 30 utkáních. Pokud by tedy vydržel takto aktivně hrát ještě tři sezóny má šanci se zapsat do top desítky.

Celková účast ve všech soutěžích

Pokud budeme sčítat počet účastí ze všech možných soutěží. Španělskou ligu, různé evropské ligy, pohár Copa del Rey a další poháry, tak dostaneme následující top desítku:

Fernando Gomez – 513, David Albelda – 485, Ricardo Arias – 462, Miguel Angulo – 434, Manuel Mestre – 424, Santiago Canizares – 416, Jose Claramunt – 373, Ruben Barja – 362, Enrique Saura – 360, Amedeo Carboni – 350.

V této statistice nalezneme u současného kapitána číslovku 280. Nedokážeme odhadnou, jak se bude dařit Los Che v dalších sezónách a zda se dostanou do evropských pohárů, takže predikovat počet celkových utkáních je těžké. No, dejme tomu, že pokud v dalších třech letech odehraje Parejo průměrně 40 zápasu celkem na sezónu, tak poté by se měl dostat s přehledem do první desítky.

Vstřelené góly

Dani Parejo má za úkol tvořit hru, tedy v této statistice má daleko k tomu, aby se dostal do top desítky. Na druhou stranu, Parejo je sice záložníkem, ale na svém kontě má taky slušnou sbírku branek. Svědčí tomu hlavně fakt, že v posledních letech má na starosti pokutové a přímé kopy, ze kterých padla většina z jeho branek. Momentálně jeho celkových 43 branek stačí pouze na 38. místo mezi Netopýry. Nejlepší desítku střelců uzavírá Guillermo Gorostiza, kterému se podařilo skórovat 83krát.

Žluté karty

V čem se Parejovi velmi dobře daří je sbírání žlutých napomenutích. Na své konto si jich připsal už 83, což nyní už stačí na 6. místo v této statistice. Jasný suverén je David Albelda se 182 napomenutími, následovaný Rubenem Barajou, Ricardo Ariasem a Carlosem Marchenou, kteří se všichni dostali přes hranici 100 nasbíraných žlutých karet. Páté místo následně patří Amedeovi Carbonimu, který nasbíral o devět žlutých karet více než Parejo.

Závěrem

V nejbližších letech je Dani Parejo jediným hráčem, který by se mohl zapsat do vyšších pozic v různých klubových statistikách. Jako další hráč, který má velmi dobře našlápnutu k případnému zápisu do síně slávy je José Gayá, který má před sebou ještě dlouho cestu a jeho kariera může lehce pokračovat v jiném klubu. Zatím má kontě celkem 146 odehraných utkání, ale stále ještě má dlouhou fotbalovou kariéru před sebou.