The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Marcelinova volba mladíků

Marcelinova volba mladíků


Ve čtvrtek začala předsezónní příprava, kde se hráči nejdříve hlásili na lékařských prohlídkách. Krom členů prvního týmu se do přípravy zapojí i pětice hráčů z rezervy, které si osobně přizval trenér prvního celku Marcelino García Toral. Těmito „vyvolenými“ jsou: Cristian Rivero, Javi Jiménez, Álex Centelles, Álex Blanco a Sito.

Cristian Rivero

Tento mladý dvacetiletý brankář VCF Mestalla bude podle slov Marcelina plnit roli brankářské trojky prvního týmu. V praxi to bude znamenat to, že bude trénovat s prvním celkem a zápasové zatížení si bude plnit u rezervního celku s tím, že v případě zranění Neta nebo Jaumeho se posune o pozici výše.

Javi Jiménez
Jednadvacetiletý obránce se už loni po předsezónní přípravě prokousal až do prvního týmu. Za A tým ale v rámci La Ligy neodehrál ani jedno utkání, protože ho záhy postihlo vážné zranění kolene. Na svém kontě má tak pouze dva starty v Copa del Rey. Letos se pokusí o restart. Bude to mít ale nebývale těžké, protože na jeho postu stopera aktuálně působí v prvním týmu Garay, Paulista, Vezo, Murillo a nově také Diakhaby.

Álex Centelles
Nejmladší z této pětice je aktuálně osmnáctiletý levý obránce Centelles. Je to další z řady skvělých levých obránců, které Valencie ve své akademii vychovala. O kvalitách této mladé hvězdičky svědčí to, že loni odehrál za rezervu dohromady 36 utkání a jeho aktuální cena podle serveru transfermarkt.com činí 1 milion eur. Ostatně i fanoušci, kteří nesledují výkony VCF Mestalla, jsou s jeho kvalitami dostatečně seznámeni, vždyť před rokem patřil k nejpříjemnějším překvapením předsezónní přípravy.

Álex Blanco
Devatenáctiletý útočník, který se specializuje na levou stranu hřiště, může hrát jak v útoku, tak na křídle. Letos bude pravděpodobně spíše sbírat zkušenosti s prvním týmem, než že by se seriózně zapojit do boje o místo v prvním týmu. Potenciál má ale mladík nesporný, protože je členem španělské reprezentace do 19 let. Zajímavostí je, že jeho otcem je sportovní ředitel městského rivala Levante UD.

Sito
Další levé křídlo, které se bude ucházet o místo v prvním týmu. Pro Sita to může být jedna z posledních šancí na prosazení se do „Áčka“. Loni absolvoval nepříliš úspěšné půlroční hostování v druholigové Lorce.

Překvapením je nezařazení do předsezónní přípravy momentálně asi nejslibnějšího mladíka, konkrétně tedy Kangina Lee. Tento sedmnáctiletý Korejec si tak na debut u prvního týmu bude muset počkat.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.