André sankcionovaný na dva zápasy

V poslednom ligovom stretnutí Espanyolu proti Valencie došlo k vylúčeniu Marcosa Andrého a to priamou červenou kartou od hlavného arbitra. Domáce média dnes uviedli finálny verdikt disciplinárnej komisie nad valencijským hráčom.

V posledný deň minulého týždňa, čiže 2. októbra 2022 sa odohralo 7. kolo najvyššej španielskej súťaže, v ktorom sa o druhej hodine poobede proti sebe postavili tímy Espanyolu Barcelony a Valencie CF. V druhom polčase, presnejšie v 73. minúte sa na ihrisko za Edinsona Cavaniho dostal Marcos André. Po necelých pätnástich minútach hry putoval valencijský hrotový útočník predčasne pod sprchy, keďže arbiter Valentín Pizarro vytiahol pre Brazílčana v 85. minúte hry priamo červenú kartu po tom, čo po provokáciách zo strany súpera od Viniciusa Souzu odpovedal André rukou stredopoliarovi priamo do tváre.

V zápisnici rozhodcu stálo: „V 85. minúte bol hráč (22) De Sousa Mendonça, Marcos Andre, poslaný preč z tohto dôvodu: Udrel súpera rukou do tváre, keď bola lopta v hre bez toho, aby bol medzi nimi o ňu spor.“ Domáce média už v tú dobu uviedli, že brazílsky útočník môže svojmu tímu chýbať viac ako jeden nasledujúci zápas, pričom do úvahy spadala aj možná finančná pokuta.

Dnes v stredu sa 25-ročný futbalista dozvedel konečný verdikt nad svojim zbytočným skratom, ktorému ešte dopomohol krásny herecký výkon obete v podaní Viniciusa Souzu. Disciplinárny výbor Španielskej futbalovej federácie potrestal rodáka z Coroatá pozastavením činnosti v dvoch nasledujúcich zápasov, pričom hráč spoločne s klubom boli dodatočne potrestaní aj finančnou pokutovou vo výške 600, resp. 700€. Oficiálne uznesenie výboru: „Pozastavenie na 2 zápasy pánovi Marcosovi Andremu De Sousovi Mendonçovi podľa článku /s 130.2 disciplinárneho poriadku a s dodatočnou pokutou voči klubu vo výške 700,00 € a 600,00 € porušovateľovi podľa článku 52.

V tomto zmysle vynechá André najbližšie vonkajšie stretnutie proti CA Osasune, ktoré je naplánované už v túto nedeľu o 21:00 na štadióne El Sadar a nasledujúci regionálny súboj na domácom trávniku Valencie CF, čiže na Mestalli o 16:15 proti Elche CF.