Alderete s Moribom budú chýbať proti Granade

Dnešným sobotňajším víťazstvom prelomila Valencia CF zlú dynamiku, ktorú ťahala neuveriteľné dva mesiace. Tri body z Baleár majú hodnotu zlata, avšak duel poznačili dva tresty, s ktorými sa bude musieť vysporiadať tréner José Bordalás v nasledujúcom ligovom zápase proti Granade CF.

Omar Alderete bude chýbať v nasledujúcom ligovom zápase proti Granade CF, ktorý sa uskutoční 5. marca 2022 na Mestalli o 18:30. Dôvodom je naplnenie kvóty žltých kariet, pričom posledné napomenutie videl stredný obranca práve v zápase proti RCD Mallorce, presnejšie v 22. minúte duelu po strete s Takefusom Kubom. Zvyšné kartové upozornenia uvidel Alderete v 11. kole proti Betisu Sevilla, 12. kole proti Villarrealu CF, 14. kole proti Realu Sociedadu a 15. kole proti Rayu Vallecanu. Treba pripomenúť, že vynútený odpočinok kvôli nazbieraniu daného počtu kariet už v túto sezónu nastalo, t.j. paraguajský obranca vynechal 9. kolo proti FC Barcelone, keďže rodák z Asuncionu bol kartovo napomenutý v 1., 2., 4., 6. a 8. kole domácej ligy. Na druhej strane dobrou správou je, že do zostavy trénera Josého Bordalása sa už vrátil z dlhodobej maródky Gabriel Paulista, čiže kormidelník tímu sa nebude musieť nutne spoliehať len na duo Diakhaby-Cömert, po prípade s pričlenením Huga Guillamóna.

Druhým problémom, ak to môžeme nazvať, tak bude absencia Ilaixa Moribu. Španielsky hráč hrajúci za Valenciu CF vo forme polročného hosťovania uvidel v dnešnom zápase proti RCD Mallorce červené vykázanie, ktoré pramenilo z krátkeho sledu dvoch žltých kariet po sebe. Stredopoliar vybehol na trávnik v 57. minúte zápasu ako výmena za Huga Dura. V závere riadneho hracieho času, čiže v 88. minúte hry napomenul hlavný arbiter Jorge Figueroa valencijského futbalistu za ťahanie dresu Takefusa Kuba a o 4. minúty neskôr vyťahoval rozhodca z vrecka druhú kartu po útočnom zákroku na Martina Valjenta. V tomto zmysle bude Moriba ako Alderete chýbať trénerovi Pepovi Bordalásovi v nasledujúcom ligovom stretnutí proti Granade CF. Na druhej strane stojí za zmienku povedať, že mladý hráč si nedokáže nájsť svoje miesto v zostave kormidelníka Los Che.

Na záver treba pripomenúť, že 3 hráčom z valencijského kádra bude v najbližšom zápase proti Granade visieť nad hlavou hrozba piatej žltej karty, presnejšie Diakhabymu, Musahovi a Solerovi.