Možná sankcia pre Valenciu po klubovom tweete

Sobotňajší zápas na San Bernabéu, v ktorom Real Madrid privítal Valenciu CF, nastal jeden sporný moment ešte v závere prvého polčasu. Dni pokročili a z danej situácie môže mať valencijský klub problém v podobe sankcie.

Real Madrid sa v minulú sobotu v zápase proti Valencii CF ujal v 43. minúte hry vedenia 1:0 a to gólom Karima Benzemu z bieleho bodu. Danej situácií predchádzal faul Omara Aldereteho na Casemira, pričom hosťujúci celok sa dožadoval zrušenia neexistujúceho faulu zo strany ich spoluhráča, avšak postoj hlavného arbitra Alejandra Hernándeza bol nekompromisný. Valencijský klub na túto situáciu reagoval príspevkom na svojom oficiálnom twitterovom účte: „Krádeže v Madride začínajú byť niečím opakujúcim sa.

asdsfhjgfdsa

Spornú situáciu samozrejme komentovalo nespočetné množstvo fanúšikov, pričom svoje si povedal aj obranca FC Barcelony Gerard Piqué: „Nehovor to príliš nahlas, inak budeš potrestaný.

asdfdsgffsgfdhg

Ľavý obranca Valencie CF a kapitán tímu José Gayà po zápase pre Movistar+ reagoval na tweet klubu: „Všetci sme to videli, je to jasná situácia – penalta nebola. Nikto z VAR však arbitrovi nič nenahlásil. Všetko si overili v priebehu niekoľkých sekúnd a rozhodli, že to bola penalta. Niekedy sa akcia overuje päť minút, ale teraz to bolo veľmi jednoduché. Ale to nebudem vysvetľovať, musíme kritizovať samých seba. Nedá sa vyhrávať zápasy inkasovaním štyroch gólov.“ Samozrejme, že sa hráč vyjadril aj k samotnému penaltovému kopu: „Myslím, že to videli všetci a sami sme si pozreli aj polčasové reprízy. Je jasné, že Casemiro zozadu naráža Omara. Tento prvý gól silne podmienil ďalší priebeh zápasu. Takto to vyzerá, no zároveň nejdeme hľadať výhovorky v rozhodnutiach arbitra. Keď prehrávate 1:4, musíte sa v prvom rade pozrieť na seba.

Tréner domáce celku Carlo Anceloti sa k faulu na Casemira, z ktorého plynul pokutový kop vyjadril: „Nemôžem odpovedať, pretože som ten incident dobre nevidel. Ale z diaľky sa to zdalo byť jasné.“ Tréner hostí José Bordalás mal zase iný názor ako jeho náprotivok: „V hre som to jasne nevidel. V prestávke som videl, že to penalta nebola. Neexistuje. Chápem, že rozhodca si to môže vyložiť inak, ale VAR na niečo má a musí to napraviť. Alderete vyhrá akciu, Casemiro ho zasiahne a nechá sa padnúť.

Výsledok 4:1 v prospech Realu Madridu už nič nezmení, pričom Valencia CF môže byť ešte dodatočne potrestaná. Hnev klubu ako inštitúcie proti rozhodcom môže skončiť sankciou pre klub. Dané oznámenie priniesol Mario Selma, ktorý na svojom twitterovom účte poukázal článok 100 z disciplinárneho poriadku RFEF. Vyhlásenia od klubu alebo riaditeľa klubu môžu byť pokutové v rozmedzí od 601 do 3005,06 eura.