Foulquier môže rozšíriť maródku Valencie

Po pohárovom zápase s CD Arenteirom môže Valencii CF chýbať ďalší dôležitý hráč. Dimitri Foulquier musel byť nutne vystriedaný pre svalové potiaže, ktoré nastali v druhom polčase stretnutia.

Vo štvrtkovom pohárovom zápase CD Arenteira proti Valencii CF došlo k ďalším problémom na hosťujúcej strane. Dimitri Foulquier musel byť v 67. minúte duelu vystriedaný Cristianom Piccinim. Dôvodom boli svalové potiaže, pre ktoré samotný hráč ostal sedieť na trávniku. Domáce zdroje informujú, že problémovým miestom má byť addukator, pričom klub nevylučuje neprítomnosť hráča v ďalších nasledujúcich stretnutiach. Prvotný testy boli vykonané včera, čiže v piatok v športovom meste Paterna, ale záverečné testy a finálne rozhodnutie lekárskeho tímu by malo byť zverejnené už dnes.

Strata Foulquiera by bola ďalšou veľkou ranou pre valencijský káder, pretože pred pondelňajším mestským zápasom proti Levante UD sa na maródke nachádzajú stopéri Gabriel Paulista a Omar Alderete a pravý bek Theirry Correia, pričom posledný menovaný už pracuje so skupinou a je teda možné, že by sa mohol dostať do predzápasovej súpisky. Okrem iného budú Netopierom chýbať vykartovaní útočník Maxi Gómeza a stredopoliar Daniel Wass.

Bremeno pravej strany s najväčšou pravdepodobnosťou padne na plecia Cristiana Picciniho, ktorý sa po dva a pol ročnej rekonvalescencii s kolenom dostáva do zápasového rytmu. Svoj návrat okorenil Talian vsieteným a rozhodujúcim gólom proti Elche CF v 17. kole, v ktorom Valencia CF dokázala na domácej pôde poraziť regionálneho súpera 2:1.