Problémy po zápase s Elche

Valencia CF zvládla zápas proti regionálnemu súperovi Elche CF v pomere 2:1. Na druhú stranu pobudne dočasný hlavný tréner Patricio Moreno na lavičke Netopier asi dlhšiu dobu. K tomu sa bude musieť východošpanielsky klub zaobísť bez pár hráčov pre rôzne dôvody.

Deportes Cope Valencia ešte pred zahájením zápasu medzi Valenciou a Elche informovalo, že v domácom tíme boli pozitívne otestovaní na COVID-19 dve osoby a to José Bordalás a Omar Alderete. Španielsky klub podal ohľadom tejto informácie oficiálnu správu: „Po testoch na COVID-19 vykonaných v túto sobotu podľa príslušných lekárskych protokolov Valencie CF boli u členov prvého personálu VCF zistené 2 pozitívne prípady potvrdené PCR. Sú to José Bordalás a Omar Alderete. Z tohto dôvodu sa na dnešnom zápase proti Elche CF nezúčastní ani jeden z nich a protokol o ochorení COVID-19 bol aktivovaný po prísnych kontrolách a opatreniach klubu a LaLigy. Valencia CF im želá skoré uzdravenie.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že ako tréner, tak aj obranca môžu prísť o minimálne nasledujúce dva dôležité zápasy, presnejšie o pohárový proti CD Arenteiru a ligovo-mestský proti Levante UD. Dočasným hlavným trénerom sa stal Patricio Moreno, ktorý bol narýchlo povýšený a vo svojom ostrom debute doviedol Valenciu do víťazného konca. Na druhú stranu obrana Netopierov bude pod ešte väčším tlakom, pretože mimo hru je už dlhšiu dobu Gabriel Paulista a s Omarom Alderetem pribúdajú väčšie potiaže. Aktuálne majú Los Che jedného, resp. dvoch stredných obrancov a to Mouctara Diakhabyho a Huga Guillamóna, ktorý avšak od príchodu kormidelníka Bordalása hrá v záložných radoch. Jednou z možnosti je konverzia istých hráčov ako Uroš Račić do role stopéra alebo povolanie mladých pušiek z dcérskej spoločnosti ako Rubén Iranzo, César Tárrega alebo Cristhian Mosquera.

Krušné chvíle musel zažívať tréner Patrico Moreno aj v 20. minúte regionálneho duelu. Toni Lato musel nutne striedať vinou zranenia. Španielovym nástupcom bol Cristiano Piccini, ktorý si s Dimitrim Foulquierom prehodil krajné strany v obrane. Lato zaujal miesto na ihrisku ako štartér kvôli absencii kapitána tímu Josého Gayu a to pre nahromadenie žltých kariet, pričom posledným napomenutím bol práve predchádzajúci zápas proti Celte Vigo. Eldesmarque Valencia predpokladá, že ľavý bek môže vynechať zvyšné zápasy v roku 2021, keďže vodítkom boli výrazné gesta bolesti od hráča. Dotknutým miestom má byť svalová časť v oblasti stehna na ľavej nohe. Na finálny verdikt si budeme musieť počkať po všetkých kompletných vyšetreniach, ktoré by mali byť známe v priebehu pár dní.

V najbližšom ligovom zápase sa bude musieť káder Valencie CF zaobísť bez dvojice hráčov, ktorí uvideli žlté napomenutie od rozhodcu Latreho. Horúce mestské derby proti Levante UD povinne vynechajú útočník Maxi Gómez a záložník Daniel Wass. Uruguajský ofenzívny hráč uvidel kartu ešte v prvom polčase, presnejšie v 34. minúte zápasu. Dánskemu stredopoliarovi bolo udelené napomenutie od hlavného arbitra v 48. minúte hry a to po faule na Helibeltona Palaciosa.