Gayà nezasiahne do regionálneho derby

Po nedeľňajšom zápase na štadióne Balaídos je jasné, že José Gayà sa nezúčastní ďalšieho duelu, ktorý je naplánovaný už v tento týždeň. Príčinou je naplnenie kvóty počtu žltých kariet a preto bude ľavý bek chýbať Josému Bordalásovi v stretnutí proti Elche CF.

Španielsky futbalista videl v 51. minúte za faul na Denisa Suareza v zápase proti RC Celte Vigo žlté napomenutie od rozhodcu Ricarda De Burgosa. Napriek riziku červenej karty, tréner José Bordalás nesiahol po výmene a ľavý krajný obranca dohral zápas až do samého konca. V zásade sa jedná už o piatu žltú kartu, pričom posledné tri varovania uvidel Gayà v posledných troch kolách po sebe. Preto bude musieť rodák z Pedregueru povinne pauzovať jeden zápas. Ako bolo spomenuté, tak posledné tri karty uvidel hráč v posledných troch dueloch a to v 14. kole proti Realu Sociedadu v 56. minúte, ďalej v 15. kole proti Rayu Vallecanu v 55. minúte a zatiaľ v poslednom odohranom kole domácej ligy. Zvyšné dve žlté karty videl futbalista v 9. kole v stretnutí proti FC Barcelone, presnejšie rozhodca siahol po karte z vrecka v 39. minúte a svoju prvú tohto sezónnu kartu obdržal Gayà hneď v úvodnom stretnutí nového ročníka LaLigy Santander a to proti Getafe CF v 70. minúte hry.

Z toho vyplýva, že 26-ročný obranca sa nebude môcť zúčastniť ďalšieho stretnutia, ktoré je naplánované v tento týždeň, presnejšie v sobotu 11. decembra 2021 o 18:30, pričom Valencia CF privíta na svojom domácom štadióne Mestalla ďalšieho regionálneho rivala, t.j. Elche CF. Táto povinná pauza otvára možnosti pre kapitánových náhradníkov a to Tonimu Latovi a Jesúsovi Vázquezovi.

Na druhú stranu dobrou správou je, že kormidelníkovi Valencie CF sa do zostavy vrátia hneď dvaja vykartovaní hráči, ktorí nesmeli nastúpiť do stretnutia proti galícijskému celku, presnejšie stopér Mouctar Diakhaby a pravý bek Dimitri Faulquier. Avšak sankcia pre pozastavenie na jeden zápas hrozí Omarovi Alderetemu, Danielovi Wassovi a Maximu Gómezovi, ktorím na konte zhodne svietia po štyri žlté napomenutia.