Maxi pripravený na Camp Nou

Po jednozápasovej pauze je Maxi Gómez pripravený čeliť FC Barcelone na Camp Nou. Uruguajský útočník počas reprezentačných bojoch neodcestoval k svojmu národnému tímu a preto hráč poctivo pracoval pod taktovkou trénera Josého Bordalása. Ak sa nič zlého nestane, tak sa v túto nedeľu postaví rodák z Paysandú proti svojej obľúbenej obeti.

Neuveriteľné, ale pravdivé. Valencia CF v tohtoročnej sezóne zatiaľ skórovala vo všetkých doterajších hrách, okrem poslednej a to proti Cádizu CF. Zhodou okolnosti v poslednom ôsmom kole sa nezúčastnil ani Maxi Gómez, presnejšie kvôli červenému vykartovaniu v siedmom kole proti Athletic Bilbau. Detail, ktorý zdôrazňuje obrovský význam v hre trénera Josého Bordalása.

Spoločne s Gonçalom Guedesom tvoria útočné duo na hrote útoku, pričom jeden hráč potrebuje toho druhého, aby ofenzívna časť fungovala na plný plyn. Kormidelníkovi Valencie sa podarilo vytvoriť tretiu najnebezpečnejšiu ofenzívnu dvojicu, ktorá sa podieľa pri tvorbe akcii smerom dopredu. Mimo reč, tak prvé miesto patrí Fekirovi a Canalesovi z Betisu Sevilla a druhé miesto obliehajú Viniciusovi a Benzemovi z Realu Madrid.

Mimo iného, tak prvý gól, ktorý vsietil Maxi Gómez v drese Valencie bol ešte v sezóne 2019/20 a to práve na Camp Nou proti FC Barcelone. Po vystriedaní Rodriga Morena v 72. minúte hry, strelil Uruguajčan svoj debutový gól za Netopiere v 2. minúte nadstaveného času v závere zápasu, pričom zásah Gómeza len zmiernil potupnú prehru Valencie 5:2. V odvetnom zápase na Mestalli zvyšoval rodák z Paysandú konečný stav pre Valenciu v pomere 2:0 v 77. minúte. V sezóne 2020/21 korigoval uruguajský útočník zápas na 2:2 v 69. minúte, pričom prvý zápas sa opätovne uskutočnil na horúcej katalánskej pôde. V poslednom dueli na Mestalli gól z kopačky 25-ročného hráča nepadol, pričom Valencia prehrala na domácom ihrisku tesne 2:3.

Aj preto tri góly v štyroch zápasoch stavajú Goméza do pozície lovca, pričom katalánsky veľkoklub predstavuje obľúbenú štvanú zver. Bude teda hrotový útočník pokračovať v dobrých štatistkách proti Blaugranas a potvrdí dobrú formu s Guedesom? Alebo sa valencijskej deviatke otočí šťastie chrbtom a barcelonská sieť zostane nerozvlnená?