Diakhabyho smola a päť varovných prstov

Po sobotňajšom zápase na štadióne Coliseum Alfonsa Péreza, kde Getafe CF privítalo Valenciu CF, vyhral domáci tím v pomere 3:0. Tomuto výsledku dopomohlo aj vylúčenie Mouctara Diakhabyho na začiatku druhého polčasu. K tomu budú čeliť poniektorí hráči Netopierov v nasledujúcom domácom zápase proti Villarealu CF s výstrahou piatej žltej karty.

Zápas Valencie proti madridskému Getafe nepriniesol nič dobrého. Okrem potupnej a horkej prehry, pričom zápas bol (ako obvykle) poznačený rôznymi kontroverziami, odohrali hosťujúci hráči svoj druhý najhorší zápas tejto sezóny v priebehu jedného mesiaca. K tomu bude východošpanielskemu celku s istotu chýbať Mouctar Diakhaby, ktorý v druhom dejstve dostal červenú kartu.

Diakhaby bude chcieť istotne na sobotňajšiu noc rýchlo zabudnúť. Po červenej karte z 51. minúty, ktorú uvidel po faule na bývalého Netopiera Nemanju Maksimovića sa tomuto prísnemu trestu dokonca čudoval aj samotný hráč. Počas zápasu bol Francúz rýchly, zdatný v súbojoch a s Paulistom dobre bránili Jaimeho Matu a Enesa Ünala. Obranca si bol veľmi istý svojou hrou, tak ako pred zranením, ktoré ho vyradilo na 4 zápasy, t.j. medzi 21. až 24. kolom LaLigy. Hráč mal dokonca v 35. minúte šancu skórovať po priamom kope od Kang-Ina, avšak namiesto zakončenia, Diakhaby center predĺžoval a celá akcia napokon skončila v rukách brankára Soriu. Treba podotknúť, že rodák Vendôme spôsobil ďalší malér, avšak s porovnaním minulej sezóny je toho podstatne menej. Stredný obranca síce spôsobil vrásky trénerovi Graciovi formou suspendácie na jedno stretnutie, avšak ten má v ponuke pred regionálnym súbojom s Villarealom k dispozícií Huga Guillamóna a Ferra.

Len pre zaujímvosť. Diakhaby je po Correiovi, Jasonovi a Guedesovi už štvrtým hráčom, ktorý videl v zápase červenú kartu. Zároveň je Francúz hneď po Guedesovi druhým hráčom, ktorý videl priamo červenú kartu v zápase, pričom Portugalčan bol suspendovaný na ďalšie dve hry.

Keď sme už pri regionálnom derby proti Žltej ponorke, pričom zápas sa uskutoční v tento piatok o 21:00 CET na Mestalli, tak až päť Netopierov bude čeliť výstrahe piatej žltej karty. Záložníci Uroš Račić a Carlos Soler, krajný obrancovia José Gayà a Thierry Correia a hrotový útočník Maxi Gómez. Gayà a Correia sa dostali do skupinky k štvrtému varovaniu práve po zápase s Getafe, pričom Španiel videl svoju štvrtú žltú kartu v 76. minúte za námietky a Portugalčan za faul dokonca už v 6. minúte zápasu. Srbovi Račićovi svieti alarm na možné pozastavenie od 23. kola, t.j. za faul v 44. minúte v zápase proti Realu Madrid a Španiel Soler hrá s výstrahou od 22. kola, kedy proti Athletic Bilbau v 79. mintúte uvidel za faul kartové napomenutie. Avšak najväčším a najdlhším kajúcnikom je Uruguajčan Gómez, ktorý sa stráni piatej upomienky už 12 duelov, presnejšie od 14. kola, pričom stretnutie v 16. kole proti Granade presedel hráč na lavičke náhradníkov.

Ak by náhodou, niekto z vyššie spomenutej pätice napokon dostal piatu žltú kartu, tak hráč sa bohužial nebude môct zúčastniť ďalšieho regionálneho derby proti Levante UD, ktoré je naplánované na budúcu nedeľu.