La Liga po 23. kole

Valencii se o víkendu nepodařilo prodloužit sérii zápasů, ve kterých bodovala, a podlehla Realu Madrid. Vzhledem k tomu, a k dalším výsledkům 23. kola a dvou odehraných dohrávek, se Netopýři tabulkou mírně propadli a více se přiblížili sestupovému pásmu. Na výsledky všech v poslední době odehraných zápasů a na aktuální podobu ligové tabulky se samozřejmě podíváme v našem tradičním ohlédnutí, kde nebude chybět ani pořadí nejlepších střelců La Ligy a vývoj naší tipovačky.

Jak se hrálo (nejen) ve 23. kole La Ligy

Než se dostalo na zápasy 23. kola, tak byla ve Španělsku odehrána dohrávka 1. kola mezi Realem Madrid a Getafe. V úterý 9. února využil Bílý balet výhody domácího prostředí a zvítězil 2:0, o což se gólově zasloužili Karim Benzema v 60. minutě a Ferland Mendy v 66. minutě.

Vlastní program 23. kola La Ligy odstartoval v pátek 12. února, kdy Celta Vigo přivítala Elche. Domácí za vítězstvím vykročili v závěru první půle, kdy nejdříve ve 45. minutě otevřel Santi Mina skóre, aby ještě do hvizdu ukončujícího první poločas domácí náskok navýšil Brais Mendez. V 50. minutě sice za Elche snížil Emiliano Rigoni, ale poslední slovo si v 68. minutě vzal znovu Santi Mina, který upravil na konečných 3:1 pro Celtu.

V sobotu 13. února začínal zápasový program v Granadě, kam zavítalo Atletico Madrid. Góly začaly padat až v druhé půli, přičemž o první se zasloužil záložník Atletica Marcos Llorente v 63. minutě. Vyrovnáno však bylo vzápětí, a to v 66. minutě, kdy se prosadil Yangel Herrera. O vítězství Atletica 2:1 tak rozhodl až Angel Correa v 75. minutě.

Nečekaně hodně se proti poslední Huesce na vítězství nadřela Sevilla, kterou několikrát podržel brankář Bounou. Střelecky ji pak vysvobodil Munir v 57. minutě a andaluský celek tak zvítězil 1:0.

Eibar a Real Valladolid jsou týmy, které byly před vzájemným soubojem ve 23. kole na hraně sestupového pásma. Bodově byly vyrovnaní a jen skóre rozhodovalo o tom, že zatímco Eibar byl mimo sestupové pásmo, tak Valladolid patřil mezi nejhorší trojici týmů. Ve vzájemném utkání si tak potenciální vítěz mohl výrazně pomoci, ale zápas skončil 1:1 a jejich postavení v tabulce se tak nezměnilo. Lépe do utkání vstoupili hosté, které poslal do vedení Roque Mesa v 7. minutě, kdy proměnil penaltu. O dělbě bodů však zanedlouho rozhodl Kike, který se prosadil ve 23. minutě.

Sobotní program zakončila kanonáda Barcelony, která si smlsla na Deportivu Alaves. Už v prvním poločase se za katalánský klub trefili Trincao ve 29. minutě a Lionel Messi ve 45. minutě. Po poločasové přestávce se hosté dočkali snížení v 57. minutě, kdy se prosadil Luis Rioja, ale pak už pálili zase jen hráči Barcelony. V 74. minutě vstřelil svůj druhý gól v zápase Trincao a v 75. minutě se dvougólovým střelcem stal i Lionel Messi. Na konečných 5:1 pak v 80. minutě upravil Junior Firpo.

Valentýnský program La Ligy v neděli 14. února odstartoval na hřišti Getafe, kde se představil Real Sociedad, který se nakonec mohl radovat ze tří bodů. Ty jim zajistila trefa Alexandera Isaka ve 30. minutě.

Jen v jediném nedělním utkání nebodovali hosté, bohužel to byl zrovna případ Valencie, která se představila na hřišti Realu Madrid. Domácí poslal do vedení už ve 12. minutě Karim Benzema, na kterého ve 42. minutě navázal Toni Kroos. Netopýři působili dost odevzdaným dojmem, tedy jsme se z jejich strany ničeho zásadního nedočkali a Bílý balet tak v klidu zvítězil 2:0. Utkání si můžete připomenout v našem reportu.

Levante v týdnu statečně vzdorovalo Athleticu Bilbao v prvním semifinálovém utkání Copa del Rey a v Baskicku vybojovalo do odvety nadějnou remízu, ale možná ztratilo příliš mnoho sil, které mu chyběly v ligovém utkání s Osasunou. Tu poslal na hřišti valencijského celku do vedení Ante Budimir v 74. minutě. Levante mělo velkou příležitost na vyrovnání skoro hned vzápětí, ale Jose Luis Morales neproměnil v 79. minutě pokutový kop. Levante tak doma prohrálo 0:1.

Výhodu domácího prostředí v závěru nedělního programu nevyužil ani další klub z valencijského regionu, a to Villarreal. Betis Sevilla se na jeho hřišti dostal do vedení ve 45. minutě, kdy se prosadil Nabil Fekir. Hostující vedení ještě navýšil Emerson, který skóroval v 52. minutě. Žlutá ponorka do konce utkání dokázala skórovat pouze jednou, a to zásluhou Gerarda Morena, který v 65. minutě proměnil pokutový kop. I tak ale Villarreal doma prohrál 1:2.

V posledním utkání 23. kola La Ligy se v pondělí 15. února utkal Cadiz s Athleticem Bilbao a domácí na toto klání rozhodně nebudou vzpomínat rádi. Už v prvním poločase se do sítě Cadizu trefili Alex Berenguer ve 4. a ve 29. minutě a mezi tyto góly se se svým příspěvkem vměstnal ještě Unai Lopez, který skóroval v 15. minutě. V 52. minutě pak debakl Cadizu dokonal Inaki Williams, který upravil na konečných 4:0 pro baskický celek.

Po 23. kole se ve středu 17. února dostalo na další dohrávku. Tentokrát přivítalo Levante Atletico Madrid v zápase, který spadal do 2. kola aktuální sezóny. Vstup do utkání se lépe vydařil domácím, když v 17. minutě otevřel skóre Enis Bardhi. Atletico však ještě do poločasu vyrovnalo, o což se zasloužil Marcos Llorente ve 37. minutě. Jak se později ukázalo, tak záložník Atletica už koncem prvního poločasu upravil skóre do konečné podoby 1:1.

Ligová tabulka po 23. kole

Tabulka La Ligy je stále nevyvážená, takže se při jejím studování nezapomeňte podívat, kolik mají jednotlivé týmy odehraných zápasů. Bohužel až v březnu se dočkáme stavu, kdy budou mít všechny týmy na kontě po odehraném kole stejný počet odehraných zápasů.

Porážkou s Realem Madrid se Valencia propadla o jednu příčku v ligové tabulce, aktuálně jsou Los Che na 13. místě se ziskem 24 bodů za zápasovou bilanci 5-9-9 při skóre 28:32. Zmenšil se i odstup Netopýrů od sestupového pásma, nyní na něj mají jen tříbodový náskok. Mezi Valencií a sestupovým pásmem jsou aktuálně Getafe, Cadiz, Deportivo Alaves a Eibar, který už je bodově nastejno s Realem Valladolid, jenž je namočen v sestupovém pásmu. Za Valladolidem jsou už jen Elche a Huesca.

V čele La Ligy je po 23. kole a po dohrávkách, o nichž jsme v tomto článku psali, stále Atletico Madrid. To má na druhý Real Madrid šestibodový náskok a zápas k dobru. Na třetím místě je Barcelona, která má na Real Madrid tříbodové manko, ale zápas k dobru. Nejlepší čtveřici pak doplňuje Sevilla s jednobodovou ztrátou na katalánský celek, přičemž oba mají odehraný stejný počet zápasů.

Nejlepší ligoví střelci po 23. kole

Na čele střeleckého žebříčku se drží Luis Suarez z Atletica Madrid (16 gólů), ke kterému se přiblížil Lionel Messi z Barcelony (15 gólů). O bronzový stupínek se dělí dvojice Youssef En-Nesyri ze Sevilly (13 gólů) a Gerard Moreno z Villarrealu (13 gólů), za nimiž je Karim Benzema z Realu Madrid (12 gólů). Za francouzským útočníkem, který si gólově polepšil i v zápase 23. kola La Ligy proti Valencii, je dvojice Mikel Oyarzabal z Realu Sociedad (10 gólů) a Jose Luis Morales z Levante (10 gólů) a dále pak trio Iago Aspas z Celty Vigo (9 gólů), Roger Marti z Levante (9 gólů) a Alexander Isak z Realu Sociedad (9 gólů). Za osamělým Marcosem Llorentem z Atletica Madrid (8 gólů) je dvojice Sergio Canales z Betisu Sevilla (7 gólů) a Kike z Eibaru (7 gólů). Poté následuje početná skupina, kterou tvoří Joao Felix z Atletica Madrid (6 gólů), Carlos Soler z Valencie (6 gólů), Antoine Griezmann z Barcelony (6 gólů), Rafa Mir z Huescy (6 gólů), Alvaro Negredo z Cadizu (6 gólů) a Ante Budimir z Osasuny (6 gólů).

Utkání s Realem Madrid nijak neovlivnilo valencijskou klubovou střeleckou tabulku v rámci La Ligy. V čele je tak nadále Carlos Soler (6 gólů), za nímž následují Maxi Gomez (5 gólů) a Manu Vallejo (4 góly). Více než jeden gól si v tomto ročníku La Ligy připsali ještě Gabriel Paulista (2 góly) a Daniel Wass (2 góly). Po gólu pak na svém kontě mají Goncalo Guedes (1 gól), Toni Lato (1 gól), Yunus Musah (1 gól), Hugo Guillamon (1 gól), Mouctar Diakhaby (1 gól), Kevin Gameiro (1 gól) a Uros Racic (1 gól).

Tipovačka po 23. kole

Oblíbenou součástí našeho webu je i tipovačka, kde se hraje o zajímavé ceny. Více se můžete o pravidlech a cenách dozvědět v příslušné sekci.

Na výsledky 23. kola La Ligy si na našem webu natipovalo 17 tipérů. První místo si suverénně vybojoval Rostis1001 (30 bodů), kterému se lehce na dohled udržel jen Packo114 (27 bodů). Další tipéři měli již větší odstup, přičemž o pomyslný bronzový stupínek se tentokrát podělili hned čtyři, a to Jose.Enrique (22 bodů), LukasTV (22 bodů), mikita10sM (22 bodů) a ruty (22 bodů).

V celkovém pořadí je v čele nadále jansosom (399 bodů), ale druhý Rostis1001 (394 bodů) jeho náskok výrazně snížil. Poslední místo na pomyslných stupních vítězů drží stále ruty (368 bodů), ale stejně jako po 22. kole to je jen díky tomu, že má větší počet přesně trefených výsledků, než LukasTV (368 bodů). Nejlepší pětici celkového pořadí aktuálně doplňuje Packo114 (358 bodů). Na dohled nejlepším jsou dále mikita10sM (347 bodů), netopier (339 bodů), Jose.Enrique (335 bodů) a vyrovnané duo Jaakkopn (332 bodů) a JEFFINHO (332 bodů).

Jak aktuálně vypadá žebříček nejlepších výkonů tipérů v rámci jednoho kola? Pro přehlednost je vždy uváděn jen nejlepší výkon daného tipéra, protože hned několik tipérů by se jinak v žebříčku objevilo vícekrát. Na prvním místě je Rostis1001 (35 bodů, 1. místo v 19. kole). Na pomyslných stupních vítězů žebříčku jsou dále Packo114 (32 bodů, 1. místo v 15. kole) a jansosom (30 bodů, 1. místo ve 13. kole). Dalšími povedenými výkony se mohou pyšnit netopier (29 bodů, 2. místo v 15. kole), JEFFINHO (28 bodů, 2. místo v 19. kole), Cáfa82 (28 bodů, dělené 1. místo ve 21. kole) a trio Woyta (26 bodů, 1. místo ve 3. kole), ruty (26 bodů, 1. místo v 11. kole) a Jaakkopn (26 bodů, 5. místo v 19. kole). Hned za touto trojicí jsou se svými výkony Ingi (25 bodů, 1. místo v 9. kole), Jose.Enrique (25 bodů, 1. místo v 10. kole) a LukasTV (25 bodů, 1. místo ve 22. kole).

Již nyní je možné tipovat na zápasy 24. kola, které odstartuje tento pátek, a na všechny dohrávky, které ještě budou odehrány během února a března.